با کافه گیمز همراه باشید تا برای اولین بار به بررسی دقیق این بازی بپردازیم و درباره نکات اولیه بازی ، جمع آوری منابع ، ماموریت ها و ... صحبت کنیم.

این نسخه از پادشاهی Hyrule (جهان به تصویر کشیده شده در سری بازی های Zelda) ، گسترده ترین و دلهره آور ترین جهانی است که نینتندو تا به حال ساخته است . که این چیز خوبی است اما اگر برای بار اول است که این بازی را تجربه می کنید شاید کمی سخت و خشن به نظر برسد .اما نگران نباشید ، در این مطلب قصد داریم تا نکاتی مهم را برای افراد مبتدی در این بازی شرح دهیم.

 

با همه صحبت کنید

 

image

 

به عنوان اولین نصیحت ، که به طرز قابل ملاحضه ای ساده است ، با هر کسی که می توانید صحبت کنید!  هر NPC (کاراکتر هایی که قابل بازی نیستند) ، در این بازی چیز جالبی برای گفتن به شما دارد.همه در Hyrule پر حرف هستند! واین کاراکتر های غیر قابل بازی پر حرف ، در شرایط متفاوت ، مثلا اینکه چه زمانی از روز گذشته است و یا شرایط آب و هوایی ، سخنان متفاوتی به شما می گویند . و آنهایی که با ماموریت همراه هستند با علامت تعجب قرمز رنگی علامت گذاری شده اند.با همه به گفتگو بپردازید و مطمئن باشید که این گفت و گو ها به چیزهای خوبی منجر خواهد شد.

 

سلاح ها را به طور مداوم عوض کنید و وسایل فرسوده را دور بریزید

 

image

 

هیچ نمایشی برای نشان دادن دوام سلاح ها در این بازی به چشم نمی خورد اما  برای سلاح های غیر قابل استفاده انیمشین براقی و درخشانی روی آیکون آنها به چشم می خورد.گاهی اوقات بهتر است که سلاح های فرسوده را با سلاح جدیدی عوض کنید حتی اگر آن سلاح جدید کمی ضعیفتر از قبلی باشد.  در نتیجه وقتی سلاحی به پایان عمر خود نزدیک می شود در دور  انداختن آن تردید نکنید.

 

برای پیدا کردن بهترین وسایل به قلعه بروید

 

image

 

قلعه Hyrule  غول مرحله آخر این بازی است ، که محل  Ganon ، یکی از دشمنان بازی ، می باشد.در طول بازی شما آماده می شوید تا در نهایت به این مکان بروید ، اما اگر شخصیتی ریسک پذیر دارید به شما توصیه میکنیم که زودتر به این مکان بروید ...این قلعه محل بعضی از بهترین سلاح ها و شیلد های بازی است به علاوه بسیاری از لوت های کمیاب دیگر مانند : کمان باستانی (Ancient Aroow) و همچنین مقدار زیادی پول.راه های کمی است که بتوانید به صورت دزدکی در این قلعه وارد شوید اما بهترین راه این است که به زمین مرتفعی که در پشت قلعه واقع است بروید و با پاراگلایدر خود به قلعه فرود بیایید.هنگامی که وارد قلعه شدید از صعود کردن بیش از حد اجتناب کنید ، چرا که دشمنان سرسخت تر شده و به شما نزدیک تر می شوند تا مانع از رویارویی شما با Ganon  شوند ، اما بخش اصلی قلعه برای کاوش کردن نسبتا آسان است .البته اگر مراقب باشید و گارد خود را حفظ کنید.هرچه می خواهید غارت کنید و وقتی تا دندان مسلح شدید فرار کنید image

 

 از آخرین حد استقامت خود استفاده کنید

 

image

 

وقتی در Breath of the Wild   تپه ها را فتح می کنید، نواری که نشان دهنده سطح استقامت شماست رفته رفته کم می شود.یک چیزی که باید بدانید این است که در حالی که صعود کردن بدون پریدن آرام تر است ، اما تاثیر بیشتری دارد ، یعنی سطح استقامت شما با سرعت کمتری کاهش می یابد . پس بخاطر داشته باشید که به آرامی صعود کنید!و این را نیز بخاطر داشته باشید که هنگامی که پرشی انجام می دهید ، در حالی که سطح استقامت شما به آخرین نقطه خود رسیده است ، قبل از اینکه لیز بخورید و پرت شوید ، دوباره بپرید و اینگونه از آخرین حد استقامت خود بهترین بهره را ببرید.

 

اسب های بهتر نیاز به استقامت بیشتری برای تمرین دارند

 

image

 

به منظور گرفتن یک اسب در Breath of the Wild  ، به پشت آنها رفته ، به آرامی حرکت کنید و در نهایت روی آنها بپرید و مواظب باشید که جفتک نیندازد ! اگر خوش شانس باشید میتوانید یکی از آنها را گیر بیندازید.بعضی از اسب ها توانایی های بیشتری نسبت به دیگر اسبها دارند مثل سرعت و قدرت و هر اسب منحصر به فرد است و رام کردن اسب های کوچک تر آسان تر می باشد.وقتی موفق به گرفتن یک اسب شدید ، آن را به اصطبل ببرید و برایش نامی انتخاب کنید و وسایل مورد نیاز را به آن وصل کنید.هر چه بیشتر از اسب خود استفاده کنید او به شما بیشتر علاقمند می شود و هرچه او شما را بیشتر دوست بدارد ، دستورات شما را بهتر اطاعت می کند.

 

آتش یکی از بهترین دوستان شما است

 

image

 

اول از همه ، اگر شما در محل سردی واقع شدید باید بدانید که چطور آتش درست کنید .برای درست کردن آتش  به چوب (که از درختان افتاده و یا اصطبل جمع آوری کرده اید) و سنگ چخماق نیاز است.حالا با یکی از اسلحه های فلزی به چخماق ضربه بزنید تا آتش ایجاد شود.

هورا ! آتیش درست کردم !image

 

آتش شما را گرم می کند و از مرگ شما در برابر سرما در مناطق سرد جلوگیری می کند.آتش همچنین می تواند برای پرواز کردن مورد استفاده قرار گیرد. اگر شما بر روی چمن و با استفاده از مشعل یا سوزاندن سلاح های خود (اگر منبع آتش دیگری در اختیار نبود) ، آتش ایجاد کردید ، یک جریان هوا بالای آن ایجاد خواهد شد که شما میتوانید با استفاده از این جریان هوا ، پاراگلایدر خود را به سمت بالا هدایت کنید.آتش همچنین می تواند با استفاده از میله های جادویی آتش و یا تیر آتش ایجاد شود . آتش یکی از کلیدی ترین ابزارها در این بازی است پس همیشه سعی کنید ابزار های ایجاد آتش را فراهم کنید.

 

همه چیز را طبخ کنید

 

image

 

همیشه بهتر است که از وعده های غذایی پخته شده استفاده کنید تا خام ، بنابراین شما باید در فواصل منظم به شهر یا اصطبل مراجعه کرده و از ایستگاه های پخت و پز مناسب استفاده کنید.بنابرین همیشه پخت و پز کنید و غذا برای خود آماده کنید و مطمئن باشید که از این کار پشیمان نخواهید شد.

 

معجون ها خوب هستند ، اما همیشه زره خود را تقویت کنید

یکی از راه هایی که Breath of the Wild  شما را مجبور به تغییر در روش بازی خود می کند وجود اقلیم های متفاوت در بازی است. کوهستان مرگ (Death Mountain) داغ و سوزان است ، در حالی که بلندترین قله ها میتوانند شما را از شدت سرما از بین ببرند.یکی از راه های مقابله با این اقلیم های مختلف ، استفاده از معجون ها (اکسیر) است. یکی دیگر از راه ها استفاده از لباس های مناسب برای برخورد با آب و هوا های متفاوت است.از آنجایی که مواد تشکیل دهنده اکسیر ها هزینه بر هستند ، در نتیجه استفاده از لباس یا زره مناسب گزینه بهتری به نظر می رسد. Rito Village مکانی برای خرید لباس های مخصوص سرما و Goron City محلی برای خرید لباس های مخصوص گرما می باشد.

 

سخن پایانی 

 

image

 

اگر شما Breath of the Wild بازی میکنید ، می دانید که این بازی چقدر بزرگ است! بیش از 70 ماموریت جانبی ، 120 معبد افزون بر ماموریت های اصلی ...برای اینکه ببینید چقدر در بازی پیش رفته اید ، تخته سنگ Sheikah خود را باز کنید و به قسمت پایین سمت چپ نگاه کنید تا درصد پیشرفت خود را مشاهده کنید.همانطور که در تصویر بالا می بینید با اتمام 40 معبد ، تمامی غول ها و داستان اصلی ،  چیزی در حدود 20 درصد از بازی تکمیل شده است.واقعا بازی بزرگی است ،نظر شما چیست؟!

 

منبع : CafeGames.ir

ثبت نظر: